5.8 C
Legnica
piątek, 18 września 2020
More

  NAJNOWSZE

  To będzie mecz prawdy. Miedź zagra z Arką Gdynia

  Przed nami 4. kolejka Fortuna 1 Ligi, w której piłkarzy Miedzi czeka prawdziwie trudny sprawdzian. Legniczanie wybierają się do Gdyni, gdzie o ligowe punkty...

  Legnicka Książka Roku 2019. Transmisja w internecie

  W środę, tj. 23.09.2020 r. o godz. 19.00 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej (wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała), odbędzie się finał konkursu...

  KGHM przekazał dotacje samorządom Zagłębia Miedziowego

  Wspieramy, finansujemy, współpracujemy - KGHM przekazał ponad 3 mln zł kilkunastu samorządom Zagłębia Miedziowego. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakupy sprzętu medycznego, badania lekarskie...

  Powstaje Dolnośląska Autostrada Rowerowa. Niestety ominie Legnicę

  Ponad pól tysiąca kilometrów długości, najwyższe standardy wykonawcze i malowniczy przebieg – tak będzie wyglądała Dolnośląska Autostrada Rowerowa. We wtorek w Rudzie Sułowskiej samorządowcy...

  Legnica nagrodzona w konkursie “Świeć się z Energą”

  Legnica została nagrodzona za najpiękniejsze świąteczne iluminacje na Dolnym Śląsku w ramach konkursu „Świeć się z Energą”. Nagroda, czyli dziewiętnaście energooszczędnych urządzeń AGD, trafiło do instytucji pomocowych działających na terenie naszego miasta.

  Konkurs “Świeć się z Energą” został zorganizowany już po raz 11 a Legnica znalazła się w gronie 16 miast wyróżnionych w tej rywalizacji. Nagrody w postaci sprzętu AGD trafiły do instytucji pomocowych, które działają na terenie naszego miasta, takich jak świetlica terapeutyczna, rodzinny dom dziecka czy Centrum Opiekuńczo – Wychowawcze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety.

  – Legniczanie udowodnili, że potrafią i chcą pomagać. Dzięki ich wielkiej mobilizacji możemy cieszyć się z wygranej, a potrzebujący z naszego miasta z energooszczędnego sprzętu AGD – mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy. – Bardzo często tego typu urządzenia to wydatek, na który nie mogą sobie pozwolić najbardziej potrzebujący. Dziękuję głosującym za zaangażowanie, a Grupie Energa za zorganizowanie takiego konkursu – dodaje.

  Radości nie ukrywa też Henryka Zdziech, ogrodnik miejski, będąca autorką koncepcji świątecznych iluminacji w Legnicy. – Wygrana w naszym województwie stanowi doskonały  powód, by za rok rozbudować formę i liczbę naszych świątecznych iluminacji. Tytuł „Świetlnej Stolicy Dolnego Śląska” zobowiązuje. Mam nadzieję, że za rok powalczymy o zwycięstwo w wielkim finale – mówi Henryka Zdziech.

  Przez 11 lat organizowania konkursu „Świeć się z Energą” pomoc trafiła już do ponad 200 instytucji pomocowych z całej Polski oraz setek rodzin indywidualnych. Łączna wartość dobroczynnego wsparcia przekroczyła już 1 mln zł. Warto przypomnieć, że w województwie dolnośląskim Legnica tryumfowała aż 5-krotnie w latach: 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 i 2019.

   

  Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 15

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Latest Posts

  To będzie mecz prawdy. Miedź zagra z Arką Gdynia

  Przed nami 4. kolejka Fortuna 1 Ligi, w której piłkarzy Miedzi czeka prawdziwie trudny sprawdzian. Legniczanie wybierają się do Gdyni, gdzie o ligowe punkty...

  Legnicka Książka Roku 2019. Transmisja w internecie

  W środę, tj. 23.09.2020 r. o godz. 19.00 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej (wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała), odbędzie się finał konkursu...

  KGHM przekazał dotacje samorządom Zagłębia Miedziowego

  Wspieramy, finansujemy, współpracujemy - KGHM przekazał ponad 3 mln zł kilkunastu samorządom Zagłębia Miedziowego. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakupy sprzętu medycznego, badania lekarskie...

  Powstaje Dolnośląska Autostrada Rowerowa. Niestety ominie Legnicę

  Ponad pól tysiąca kilometrów długości, najwyższe standardy wykonawcze i malowniczy przebieg – tak będzie wyglądała Dolnośląska Autostrada Rowerowa. We wtorek w Rudzie Sułowskiej samorządowcy...

  MUSISZ PRZECZYTAĆ

  Wirtualny legnicki spacer historyczny po Tarninowie

  Muzeum Miedzi w Legnicy zaprasza na kolejny film, który powstał w ramach serii „Wirtualne legnickie spacery historyczne” pt. „Znany i mniej znany. Legnicki Tarninów”....

  Wybrano wykonawcę drogi łączącej ul. Myrka z Rondem Bitwy Legnickiej

  Rozstrzygnięto przetarg, który miał wyłonić wykonawcę budowy układu komunikacyjnego dla obszaru aktywności gospodarczej w rejonie ulic Nasiennej, Hangarowej i Myrka. Najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na...

  Marcin Biernat wzmocni defensywę Miedzi Legnica

  28-letni Marcin Biernat podpisał 2-letnią umowę z Miedzią Legnica i tym samym legnicka drużyna wzbogaciła się o doświadczonego środkowego obrońcę. Zawodnik przez 3 ostatnie...

  Koleje Dolnośląskie z finansowaniem nowych pociągów

  Koleje Dolnośląskie pozyskały wkład własny na zakup nowego taboru. Spółka podpisała z mBankiem dwie umowy kredytowe. – Potwierdzenie warunków finansowania to ważny krok w realizacji...

  Mecz Siódemki Miedź z Azotami Puławy bez udziału publiczności!

  W piątek 21 sierpnia Siódemka Miedź Legnica zmierzy się z Azotami Puławy w ramach 1/4 finału PGNiG Pucharu Polski. Mecz w hali OSiR przy...

  BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami.